HENRYKI 2019

PSX 20190327 101543W tym roku 22 marca odbyła się wyjątkowa edycja 26. Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w naszej szkole. Z okazji 100. rocznicy powstania polskiego gimnazjum i liceum we Wrześni, Festiwal przybrał nazwę ,,Henryki 2019" i okolicznościową odsłonę, w której uczestnicy wykonywali polskie wersje zagranicznych utworów.

Za samodzielne przetłumaczenie piosenki uczestnicy dostawali dodatkowe punkty. Tego trudu podjęli się: Iga Iglewska, Past Midnight (Anna Wardęska, Zofia Mielcarek, Marcelina Czaja), Piotr Adamski, Klaudia Jankowska, Weronika Adamska, Anita Frąckowiak oraz Weronika Andrzejewska z Wojciechem Maćkowiakiem.

Atmosfera jak każdego roku była magiczna. Publiczność gromko kibicowała uczestnikom, miłym gestem było zjawienie się nie tylko uczniów, rodziców i nauczycieli, a także absolwentów szkoły. Organizatorki Ewa Sławska wraz z Martą Góralczyk, zadbały o przygotowanie uczniów. Cudowne dekoracje przygotowali Julia Kubczak i Szymon Mrowiński. Wielką rolę w organizacji odegrała Dominika Biadasz. Imprezę poprowadzili Mateusz Frontczak i Ada Adamczewska, a niesamowite doznania zapewnili nam: Anna Rychlińska, Angelika Kaniewska, Mikołaj Milczarek, Julia Jędro, Iga Iglewska, Weronika Andrzejewska, Marta Lipińska, Emilia Fengler, Amelia Szczepańska, Past Midnight, Piotr Adamski, Klaudia Jankowska, Weronika Adamska, Renata Mikołajczyk, Anita Frąckowiak oraz gościnnie absolwent Wojciech Maćkowiak.

Jurorami tegorocznego konkursu byli:
-p. Violetta Zdunowska – Dyrektor liceum
-p. Stefan Tomczak – Członek Zarządu Powiatu Wrzesińskiego
-p. Aldona Mielcarek – Przewodnicząca Rady Rodziców przy LOHS
-p. Marek Jakubowski – dziennikarz muzyczny Radia Września
-p. Grzegorz Adamski – muzyk
-p. Bartosz Chudziński – anglista

Nagrodę ufundowali sponsorzy: Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, Rada Rodziców, restauracja Margeritta, Bimex, Hotel Kosmowski, Pracownia Piękna, gabinet estetyki i masażu, Piekarnia Achim Staszak, Jubiler Kostrzewska K, macmillan education, Pearson, Jar-col oraz Inalfa.

Grand Prix oraz nagrodę publiczności zdobył zespół Past Midnight za wykonanie „Je veux”.

Drugie miejsce zajęło trio, w składzie Piotr Adamski, Klaudia Jankowska i Weronika Adamska za „Russian Roulette” Rihanny.

Trzecie miejsce powędrowało do Igi Iglewskiej za ,,Black Velvet” Alanny Myles.

Jakby tego było mało, jury zdecydowało przyznać 5 wyróżnień: Emilii Fengler i Weronice Andrzejewskiej (za najlepszy duet), Amelii Szczepańskiej (za oryginalne wykonanie), Weronice Andrzejewskiej (za wdzięk), Angelice Kaniewskiej (za wrażliwość sceniczną) i Marcie Lipińskiej (za bajkowy występ).

Szymon Mrowiński, kl. 1a